Praktická část se věnovala základnímu i pokročilému spuštění a nastavení dávkovačů a infuzních pump s velkým důrazem na prevenci medikačních pochybení. Studenti se tak podrobně seznámili s využitím knihovny léčiv, tlakovými alarmy nebo podáním bolusové dávky pro rychlou stabilizaci pacienta. „Nejcennější pro mě bylo upřesnění, jak správně používat infuzní sety a techniku v běžné ošetřovatelské praxi,“ uvedl ve svém hodnocení jeden z kurzistů. „Praktická část a ukázky byly skvělé,“ doplnil ho další. Vůbec poprvé Aesculap Akademie pro online přenos použila kameru s vysokým rozlišením, která zajistila velmi kvalitní obraz a účastníci tak výrazně lépe viděli údaje na displejích přístrojů.
Teorie se zaměřila na vývoj infuzní techniky, její výhody, ale také rizika, na něž je potřeba si při podávání léčivých přípravků pacientům dát pozor. Dál lektor kurzistům detailně představil konstrukci infuzních pump a lineárních dávkovačů B. Braun Space. Ukázal jim také princip fungování, konstrukci a bezpečnostní prvky přístrojů nebo speciální terapeutické funkce a pokročilé možnosti dávkování léčiv. „Zaujalo mě, jak jsou infuzní pumpy inteligentní a že dokážou vychytat spoustu lidských chyb,“ okomentovala přednášky jedna ze studentek.
Aesculap Akademie s Vysokou školou zdravotnickou spolupracuje dlouhodobě a aktivně se podílí především na praktickém vzdělávání jejích studentů. „Letos poprvé jsme do výuky zařadili nepovinný předmět Infuzní technika v ošetřovatelství,“ řekl odborný garant Aesculap Akademie Bc. Tomáš Kovrzek a dodal: „Mile nás překvapil vysoký zájem studentů. Doufám, že bude trvat i nadále a nepovinný předmět bude pokračovat i v dalším semestru, včetně praktického nácviku práce s infuzní technikou.“