Cílem workshopu bylo definovat nejčastější situace, které zdravotníci řeší při hospitalizaci pacienta se zavedenou domácí parenterální výživou a pro něž nemusí mít vždy dostatek potřebných informací. Pro tyto situace byl pak navržen další postup, který by pomohl jak zdravotníkům v péči o hospitalizovaného pacienta, tak i pacientům při následném návratu zpět k domácí parenterální výživě bez zbytečných komplikací.
„Workshopu se zúčastnili mimo zdravotníků i zástupci občanského sdružení Život bez střeva, kteří do diskuse přispěli svými každodenními zkušenostmi,“ vzpomíná odborný garant Aesculap Akademie Bc. Tomáš Kovrzek. Nejvíce diskutovaným tématem byly správné postupy práce se zavedenými dlouhodobými cévními vstupy.
„Věříme, že podobné workshopy přispějí ke zlepšení lékařské a ošetřovatelské péče o pacienty s domácí parenterální výživou. Workshop pořádala Aesculap Akademie ve spolupráci s pracovní skupinou domácí parenterální výživy při Společnosti klinické výživy a intenzivní metabolické péče,“ dodává Tomáš Kovrzek.