Kurz v roce 2016 pod taktovkou zkušených odborných garantů Aeskulap Akademie prošel důležitou aktualizací témat a na ni navazující změnou přednášejících a přesunul se z Brna do pražského centra Aesculap Akademie B. Braun Dialog. Na nové struktuře témat i obsazení vyučujícími se spolu s prof. Sobotkou podílel také MUDr. Michal Šenkyřík a kolektiv z Fakultní nemocnice Brno.
Kurz přináší účastníkům komplexní informace z oblasti klinické výživy a metabolické intenzivní péče, které se týkají pacientů jak v nemocniční, tak ambulantní sféře. Posluchači se seznámí se způsoby diagnostiky malnutrice a s aktuálními doporučeními pro poskytování nutriční péče v klíčových medicínských oborech. Formou přednášek a následných interaktivních diskuzí se zkušenými lektory si lékaři upevní a ověří v praxi nejdůležitější informace o enterální a parenterální výživě. Kurz má 2 části, všeobecnou a specifickou, v mezidobí pak lékaři mohou nově upevněné vědomosti vyzkoušet na svých pracovištích a vrátit se k diskusi a dalšímu vzdělávání v části druhé.
Přehled kurzů Aesculap Akademie
Po úspěšném absolvování kurzu a povinné minimálně 4týdenní praxe v akreditovaném zařízení může účastník požádat Českou lékařskou komoru prostřednictvím Společnosti klinické výživy a intenzivní metabolické péče o udělení Funkční licence v oboru umělá výživa a intenzivní metabolická péče (F016). Držitel licence tak získá odborné oprávnění při jednání se zdravotními pojišťovnami k žádosti o rozšíření výkonových kódů a úhradě preskripce parenterální a enterální výživy. Nově je pak držitel úspěšně absolvovaného kurzu klinické výživy Aeskulap Akademie oprávněn si tento kurz započíst současně i do přípravy k atestaci v oboru Klinická výživa a intenzivní a metabolická péče (KVIMP). |