Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Chirurgie: Článek

Stále ještě používáte pudrované rukavice?

redakce Braunovin

11. září 2017

Úřad pro kontrolu potravin a léčiv USA vyhlásil úplný zákaz všech pudrovaných chirurgických a vyšetřovacích rukavic.

Rizika používání pudrovaných latexových rukavic jsou známá už delší dobu. Patří mezi ně kontaminace nemocničního prostředí, zvýšení rizika pooperačních infekcí i adhezí, ale také alergické reakce operatérů. Všem těmto jevům lze snadno zabránit záměnou prostředí a pomůcek obsahujících pudr za bezpudrové. Bezpudrové chirurgické rukavice přispívají k úspoře nákladů spojených se snížením množství zdravotní péče při léčbě alergií, se zlepšením zdravotního stavu pracovníků ve zdravotnictví a s omezením pooperačních komplikací. Navíc náklady vynaložené na mytí pudrovaných rukavic před jejich použitím jsou nejméně sedmkrát vyšší než náklady spojené s pořízením bezpudrových rukavic, přičemž mytí rukavic nelze z hlediska úplnosti odstranění pudru považovat za zcela efektivní.

Společnost Ansell je na čelním místě ve vývoji pokročilých technologií a inovací, včetně bezpudrových chirurgických rukavic Gammex® s antimikrobiální technologií (AMT) pro prevenci chirurgických infekcí a snížení rizika přenosu mikrobů.

Rizika používání rukavic s pudrem:

  • navyšuje riziko alergií,
  • zvyšuje riziko vzniku infekce v ráně,
  • znečišťuje prostředí, prašnost na sále, inhalace alergenů,
  • způsobuje vznik granulomů,
  • zvyšuje riziko křížové kontaminace mikroorganismů,
  • může ovlivnit výsledky laboratorních testů,
  • má brusný účinek na kůži,
  • působí negativně na pH kůže.

 

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník